E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Čtvrtek, 13. 06. 2024
Svátek slaví Antonín
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Ubytování a stravování

Motel F5 v Liberci
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Německo

Bavorsko

 

Příznačné pro Bavorsko jsou nedotčená příroda, zdravý vzduch, kulturní bohatství a příslovečně příjemný životní styl. Rájem pro ty, kteří hledají odpočinek i aktivní dovolenou,

 

jsou mnohá jezera, národní parky a četné přírodní a krajinné chráněné oblasti, operní festivaly,středověké hrady a městečka, nádherné zámky a barokní kostely.
Svobodný stát Bavorsko na jihu Německa se představuje spolu se svým hlavním městem Mnichovem v plnékráse jako z obrázku. Bavorské regiony jsou plné zajímavostí a jejich krása nebere konce. Monarchové, opati, kněží, měšťané a vynikající stavitelé minulých staletí po sobě zanechali stavební památky hodné obdivu a vesnice jako z obrázku. Příroda doplňuje jejich celkový vzhled svou krajinnou kulisou.

Franken - oblast v Bavorsku - se stává z krajinné mozaiky. Mnoho lesů a vod, hor a otevřených luk, sluncem vyhřáté vinice a rozsáhlé turistické oblasti charakterizují tuto oblast mezi vrchovinou Rhön a údolím Altmühltal, mezi Spessart-Main-Odenwald a pohořím Fichtelgebirge. Okouzlující krajiny a půvabná města a městečka se nabízejí k prozkoumání. Milovníci přírody zde najdou vhodné trasy, nezáleží na tom, zda pro pěší túry, jízdy na kole anebo plavbu v kanoi.
Region Allgäu- Bavorské Švábsko je orámován Horním Bavorskem a Frankami, na západě hraničí s Bádensko-Württemberskem. Krajina pozvolně stoupajícího pohoří před Alpami - Voralpenland, křišťálově čistá jezera, zelené louky a vysokoalpské pohoří zdobí region od Augsburgu a Dunaje až k Allgäu. Není divu, že zrovna zde realizoval král Ludvík II. svůj sen o jiném světě pohádkovým zámkem Neuschwanstein. Ráj pro všechny turisty, vodní sportovce v létě a lyžaře v zimě.

Bavorsko - stojí za návštěvu

Obě nejvyšší vyvýšeniny na jihu jsou Watzmann u Berchtesgadenu a Zugspitze u Garmische. Od východu na západ se prostírá Horní Bavorsko od řeky Salzach až k řece Lech, na severu sahá přes Ingolstadt a Dunaj až k údolí Altmühltal a k pohoří Jury. Působivý horský svět, půvabné Předalpí, morény a široké roviny, charakteristické řeky a přibližně 200 jezer - to vše je znakem Horního Bavorska. K tomu města a místa plná umění a kultury - především kulturní metropole Mnichov.

Východní Bavorsko, to jsou města Regensburg, Pasov a Straubing, stejně jako Dolní Bavorsko, které se prostírá mezi Dunajem a Innem. Toto území, požehnané vápencovými skalami, krápníkovými jeskyněmi, tichými říčními údolími, pestrými smíšenými lesy a oblastmi jezer, je známé především "zelenou střechou Evropy" - Bavorským lesem. Hornofalcký les, Bavorský les a jižní Dolní Bavorsko k tomu nabízí původní přírodu k putování, jízdě na kole a na koni. Moderní městský život a historické stavební památky je možno najít podél "kulturní osy Dunaje" např. dóm sv. Petra v Regensburgu anebo nejvyšší věž světa z pálených cihel v Landshutu.

Zdroj : Info-cestování.cz


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Pátek 14.06.

  25°C
  12°C

  Sobota 15.06.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  26.4% (21399)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.8% (15292)

  Nabídka z reklamních letáků
  19% (15419)

  Last minute
  18.2% (14798)

  Prostřednictvím internetu
  17.6% (14248)

  Celkem hlasů: 81156

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.