E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Pátek, 28. 01. 2022
Svátek slaví Otýlie
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Z celé ČR - Z celé ČR

30.08.2019

V Praze poprvé vstoupí irský zpěvák Hozier

V Česku dnes poprvé vstoupí irský hudebník a zpěvák Hozier. Umělec celým jménem Andrew Hozier-Byrne se představí v pražském Foru Karlín. Autor hitu Take Me to Church představí nové album nazvané Wasteland, Baby!, které vyšlo na začátku letošního března. Hozierova potemnělá píseň na pomezí blues, gospelu, rocku i popu Take Me to Church je emocionálním protestem proti katolické církvi v Irsku.

 

29.08.2019

Valtické podzimní slavnosti vína a jídla

Lidové písně doprovázené zvučnými tóny cimbálu a houslí, lákavé vůně tradičních dobrot nesoucí se areálem vinařství. Radostné výskání soutěžících dětí, hlasité cinknutí skleniček s moravským vínem, kterým si dospělí účastníci vesele připíjí na zdraví a to je jen zlomek zážitků z oblíbené vinařské akce Slavnosti vína a jídla, spojené s dětským dnem, která se koná ve Valticích.

 

26.08.2019

Michael Bublé v září v O2 aréně

Kanadského zpěváka Michaela Bublého se zamilovaly nejen teenagerky, jejich maminky i babičky. Se ženami to prostě umí. Přijďte se o tom přesvědčit 17. září na jeho koncert v pražské O2 Areně, kde se představí již podruhé. Od chvíle, kdy před šestnácti lety vydal své první album nazvané Michael Bublé, se stal celosvětovou hvězdou první velikosti a prodal pětasedmdesát milionů desek.

 

26.08.2019

Hradozámecká noc na zámku Stekník provede návštěvníky nejen minulými staletími

I v letošním roce se zámek Stekník zapojí do Hradozámecké noci, tradiční akce NPÚ, která se uskuteční v sobotu 31. srpna. Lze se těšit na netradiční večerní a noční hrané prohlídky, které vás provedou nejen napříč staletími historií památky, ale také zdejšími pověstmi ze zámku i podzámčí. Součástí letošního programu bude i dobové taneční vystoupení z 20. let 20. století, které připomene období, kdy zámek sloužil jako diplomatická rezidence švýcarského konzula.

 

23.08.2019

Hornickou historii Jáchymova připomíná nová expozice u lázní

Hornickou minulost Jáchymova připomíná expozice důlní techniky uranových dolů v parku v lázeňském centru města. Podle ředitele Léčebných lázní Jáchymov Eduarda Bláhy má expozice ambice stát se vstupním bodem pro návštěvy dalších památek, nově zapsaných na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

 

23.08.2019

V parku miniatur roste největší model hradu Pernštejn

V bystřickém parku miniatur roste pod rukama modeláře Zdeňka Brachtla model hradu Pernštejn. Bude to nejvýraznější dominanta parku věnovaného historickým stavbám v údolí Svratky. Letos tam už Brachtl vytvořil model hradu Zubštejn, který bude druhý největší. Návštěvníci zatím chodí do parku obdivovat sedm miniatur, do zimy jejich počet stoupne na deset.

 

22.08.2019

Mácháč Beach Open-Air Festival 2019

Festival Mácháč je největším domácím beach open air festivalem, který patří již po čtrnáct let k tradičnímu zakončení taneční sezony.

 

14.08.2019

K Máchovu jezeru opět zavítají burčáky a vína z Moravy

Když se léto chystá předat své žezlo barevnému podzimu, jsou to chvíle, které stojí za to náležitě oslavit. V hotelu Port to vědí velmi dobře, a proto se zde v neděli 1.9. od 13 hod. bude už poosmé konat oblíbené Vinobraní u Máchova jezera a zábavné odpoledne pro děti. Hlavní partner akce, vinařství Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice, bude opět prodávat bílý i růžový burčák a hezký výběr vín nejen z vlastní produkce, ale i z Vinařství Kovács.

 

14.08.2019

Vincentka na kolonádě v Luhačovicích opět teče

Nejznámější luhačovický pramen Vincentka je po roční opravě stejnojmenné haly uprostřed kolonády Luhačovic na Zlínsku opět přístupný veřejnosti. V hale budou i po otevření probíhat dokončovací práce. Jedná se především o restaurování čtrnácti sloupů z umělého mramoru, kde vzhledem ke speciální technologii nelze nic uspěchat.

 

13.08.2019

Ústecké muzeum oslavuje 700 let hradu Střekova výstavou

Ústí nad Labem - Muzeum v Ústí nad Labem výstavou obrazů, pohlednic, fotografií a propagačních předmětů připomíná 700. výročí první písemné zmínky o hradu Střekov. Romantickou zříceninu na skále zachytil významný německý výtvarník Ludwig Richter či český básník Karel Hynek Mácha. Výstava je otevřená do 12. ledna příštího roku.

 

 


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 56

Počasí

Sobota 29.01.

25°C
12°C

Neděle 30.01.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

• Doporučení kamaráda
26.9% (18636)

• Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.8% (13031)

• Nabídka z reklamních letáků
19% (13107)

• Last minute
18% (12478)

• Prostřednictvím internetu
17.2% (11912)

Celkem hlasů: 69164

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.