E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Pátek, 28. 01. 2022
Svátek slaví Otýlie
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

20.03.2007

Karlovarsko

Hrad Hauenštejn otevřel letos o měsíc dřív

 

O měsíc dříve než v minulém roce se letos otevřel pro návštěvníky hrad Hauenštejn u Ostrova na Karlovarsku.

 

Na dnešek přichystal pro návštěvníky hravý výlet po okolí nazvaný Pašerácká stezka. Lákat chce i na další akce, řekl ČTK majitel hradu Pavel Palacký.
Protože zima byla mírná, může letos být Hauenštejn, ještě před pár lety téměř zřícenina, zpřístupněn dříve. Také další záchranné práce mohou začít s předstihem. "Na poli stavebním budeme pokračovat s obnovou vstupního objektu hradní brány, což je jeden z pěti hradních paláců," uvedl Palacký.
Loni byla dokončena střecha a v prvním patře byly obnoveny další dvě komnaty. Nyní tak jsou na hradě už tři funkční komnaty. "V objektu vstupní brány bychom letos už chtěli konečně dokončit sociální zařízení. Loni jsme na to dostali od kraje 200.000 korun. Celkové náklady na sociální zařízení ve skále jsou ale kolem jednoho milionu," doplnil Palacký.
Zpřístupněno bylo ve vstupní bráně sklepení lámané ve skále s gotickými zděnými oblouky. "Náš cíl je vždy něco vyčistit a hned to zpřístupnit, opravit a zase zpřístupnit," uvedl Palacký.
Zatímco první plány počítaly s tím, že hrad bude do 15 let opraven, Palacký připouští, že nyní to vypadá spíše na 20 let. Opravy se přitom dělají už sedmým rokem.
Trosky Hauenštejna koupil Palacký v roce 2000 od obce Krásný Les. Areál už je skoro celý vyčištěný, zmizela většina křovin. Objekt je staticky zajištěn, zpřístupněna je gotická hradní věž, objekt hradní brány, hodovní síň a provizorně je opravena většina střech.
Na záchranu historického objektu už získal Palacký dotace od ministerstva kultury, karlovarského krajského úřadu a dalších institucí či soukromých v celkové výši přes deset milionů korun.

Zdroj : ČTK

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Sobota 29.01.

25°C
12°C

Neděle 30.01.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
26.9% (18636)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.8% (13031)

Nabídka z reklamních letáků
19% (13107)

Last minute
18% (12478)

Prostřednictvím internetu
17.2% (11912)

Celkem hlasů: 69164

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.