E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Pátek, 28. 01. 2022
Svátek slaví Otýlie
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

26.10.2006

Rajské ostrovy

Děčínská zoo otevřela největší mořské akvárium

 

Největším mořským akváriem v Ústeckém kraji se nyní může pochlubit Zoo Děčín. To je součástí zcela nové expozice nazvané "Rajské ostrovy",

 

která byla slavnostně otevřena minulý týden. Návštěvníci ji najdou na Teplické ulici č. 19, na místě bývalé Noční zoo Sulawesi.

Šestitisícilitrové akvárium není jediným lákadlem, které nová expozice nabízí. Návštěvníci se vstupem do expozice nalodí na bájnou loď Bludný Holanďan, která je proveze světem úžasných ostrovů, dovolí jim stát se na malý okamžik mořeplavcem, objevitelem či badatelem, který dostane jedinečnou šanci poznat exotickou faunu a flóru.

Rajské ostrovy jsou rozděleny do čtyř pater. Přízemí je stylizované do podoby staré lodi a přiblíží návštěvníkům život na korálovém útesu. První patro představí některá souostroví západní části Tichého oceánu a současně mangrovové pobřeží se živočichy jako jsou lezci, krabi, varan mangrovový, orlície bornejská a leguán fidžijský. Druhé patro představuje ostrovy jihovýchodní Asie a také faunu tropického pralesa - agama filipínská, agama vodní, želva anamánská, želva černavá, krajta mřížkovaná a gekon obrovský. Návštěvníci zde najdou také expozici nočního druhu primáta - outloně malého a malou expozice strašilek. Třetí patro představuje karibskou oblast a prostředí polopouště. Návštěvníci zde potkají například vzácné a ohrožené leguány. Svou krásu ale ukáže také anolisové, hroznýšovci kubánští, sklípkani či vzácní chameleolisové. V posledním patře je klubovna s přilehlou terasou, která je vybavená netradičním nábytkem a bude sloužit k besedám, přednáškám i výukovým účelům.

zdroj : e-region.cz

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Sobota 29.01.

25°C
12°C

Neděle 30.01.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
26.9% (18636)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.8% (13031)

Nabídka z reklamních letáků
19% (13107)

Last minute
18% (12478)

Prostřednictvím internetu
17.2% (11912)

Celkem hlasů: 69164

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.