E-Česko

Travelling, Accommodation, Holiday, Free time

Bohemian, Moravian, Silesian

     
Today it is Sobota, 20. 04. 2024
Name-day Marcela
Fulltext search

Section for searching:

Magazine Gulliver - Menu
Accommodation and catering

Turistická ubytovna - Arnoltice
Magazine Gulliver

Previous page

Jaké jsou výhody a nevýhody různých typů karimatek?

 

Vybíráte karimatku na letní festival nebo túru? V dnešní době je výběr skutečně široký a poznat tu pravou nemusí být nejsnadnějším úkolem.

 

Proto vám dnes poradíme, jak na to.
Jaké typy karimatek existují?

Karimatky se dělí do několika různých typů, které se od sebe liší váhou, skladností a samozřejmě také pohodlím a tepelným komfortem, které nabízejí.
Jaké to jsou?
- Alumatka
- Pěnová karimatka
- Nafukovací karimatka
- Samonafukovací karimatka
Alumatka a pěnová karimatka
Pěnové karimatky a alumatky patří k naprosto základnímu vybavení. Jejich největší výhodou je extrémně nízká hmotnost a snadné rozložení, které nezabere víc než půl minuty. Prostě ji stačí rozbalit, natáhnout a můžete si ustlat téměř kdekoliv. Další výhodou je, že se vám jen tak nepoškodí. Vydrží jakýkoliv terén a téměř jakékoliv zacházení. A k tomu všemu stojí pár korun.
Jenže s tím vším se pojí i poměrně výrazné nevýhody.
Pokud máte rádi pohodlí a chcete se dobře vyspat i v kempu či na túře, alumatka ani pěnová karimatka vám toto přání nesplní.
Alumatka, která se skládá ze dvou vrstev, je přece jen o něco pohodlnější a nabízí lehce zvýšený tepelný komfort. Ani jedna z variant však neposkytuje příliš velkou izolaci a od tvrdé země vás dělí pouhými pár milimetry.
Také nejsou příliš skladné a určitě se vám nevejdou do batohu. To, že je musíte připnout z vnější strany batohu však vyvažuje jejich nepatrná váha.
Samonafukovací karimatka
Tento typ karimatky představuje ideální poměr cena / výkon. Ze všech variant je sice nejtěžší a může vážit až 900 gramů, ale na druhou stranu ji můžete pohodlně zabalit do batohu a nafouknutou ji máte za pár okamžiků. Poskytuje dobrou tepelnou izolaci i pohodlí ? zde však záleží na konkrétním typu, velikosti a tepelném komfortu.
Nafukovací karimatka
Klasická nafukovací karimatka je ideální, pokud hledáte pohodlné ultralight vybavení. Je totiž oproti samonafukovací až o polovinu menší a lehčí.
Nevýhodou je o něco náročnější příprava na spánek. Nafukování zabere nějaký čas, stejně tak si její komfort příliš neužijete v náročnějším terénu, kde může dojít k jejímu poškození.
Chcete o výběru karimatky zjistit víc? Přečtěte si článek na Affekt.cz.


  Previous page

   


  Weather

  Saturday 20.04.

  25°C
  12°C

  Sunday 21.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Others
  Survey

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  27% (19989)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.7% (13838)

  Nabídka z reklamních letáků
  18.9% (14007)

  Last minute
  18.1% (13384)

  Prostřednictvím internetu
  17.4% (12857)

  Number of contender 74075

  Login

  Your login:

  Your password:


  News by e-mail

  Enter your e-mail for sending news from server E-Czechia.cz.


   

   

   

   

   

  Copying, publishing and spreading of this server www.e-cesko.cz is recommended and acceptable. We hope that users will enjoy using materials from server www.e-cesko.cz and they will spread this address further. Project E-CESKO.cz came in the existence thanks to the government grant of the Ministry of Regional Development of the Czech Republic.