E-Česko

Reisen, Unterkunft, Urlaub, Freizeit

Böhmen, Mähren, Schlesien

     
Heute ist Pátek, 19. 04. 2024
Namenstag Rostislav
Fulltext - Suchung

Sektion, wo suchen:

Magazin Gulliver - Menu
Unterkunft und Verpflegung

Unterkunft Machan - Hejnice
Magazin Gulliver

Vorige Seite

Jaké jsou výhody a nevýhody různých typů karimatek?

 

Vybíráte karimatku na letní festival nebo túru? V dnešní době je výběr skutečně široký a poznat tu pravou nemusí být nejsnadnějším úkolem.

 

Proto vám dnes poradíme, jak na to.
Jaké typy karimatek existují?

Karimatky se dělí do několika různých typů, které se od sebe liší váhou, skladností a samozřejmě také pohodlím a tepelným komfortem, které nabízejí.
Jaké to jsou?
- Alumatka
- Pěnová karimatka
- Nafukovací karimatka
- Samonafukovací karimatka
Alumatka a pěnová karimatka
Pěnové karimatky a alumatky patří k naprosto základnímu vybavení. Jejich největší výhodou je extrémně nízká hmotnost a snadné rozložení, které nezabere víc než půl minuty. Prostě ji stačí rozbalit, natáhnout a můžete si ustlat téměř kdekoliv. Další výhodou je, že se vám jen tak nepoškodí. Vydrží jakýkoliv terén a téměř jakékoliv zacházení. A k tomu všemu stojí pár korun.
Jenže s tím vším se pojí i poměrně výrazné nevýhody.
Pokud máte rádi pohodlí a chcete se dobře vyspat i v kempu či na túře, alumatka ani pěnová karimatka vám toto přání nesplní.
Alumatka, která se skládá ze dvou vrstev, je přece jen o něco pohodlnější a nabízí lehce zvýšený tepelný komfort. Ani jedna z variant však neposkytuje příliš velkou izolaci a od tvrdé země vás dělí pouhými pár milimetry.
Také nejsou příliš skladné a určitě se vám nevejdou do batohu. To, že je musíte připnout z vnější strany batohu však vyvažuje jejich nepatrná váha.
Samonafukovací karimatka
Tento typ karimatky představuje ideální poměr cena / výkon. Ze všech variant je sice nejtěžší a může vážit až 900 gramů, ale na druhou stranu ji můžete pohodlně zabalit do batohu a nafouknutou ji máte za pár okamžiků. Poskytuje dobrou tepelnou izolaci i pohodlí ? zde však záleží na konkrétním typu, velikosti a tepelném komfortu.
Nafukovací karimatka
Klasická nafukovací karimatka je ideální, pokud hledáte pohodlné ultralight vybavení. Je totiž oproti samonafukovací až o polovinu menší a lehčí.
Nevýhodou je o něco náročnější příprava na spánek. Nafukování zabere nějaký čas, stejně tak si její komfort příliš neužijete v náročnějším terénu, kde může dojít k jejímu poškození.
Chcete o výběru karimatky zjistit víc? Přečtěte si článek na Affekt.cz.


  Vorige Seite

   


  Wetter

  Samstag 20.04.

  25°C
  12°C

  Sonntag 21.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Andere
  Ankete

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  27% (19987)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.7% (13837)

  Nabídka z reklamních letáků
  18.9% (14002)

  Last minute
  18.1% (13382)

  Prostřednictvím internetu
  17.4% (12854)

  Zahl der Stimmen 74062

  Login

  Ihr Login:

  Ihr Passwort:


  News per E-mail

  Einlegen Ihre E-mail Adresse, um die Neuigkeiten vom E-CESKO.cz zu bekommen


   

   

   

   

   

  Kopieren, Publikation und Weitergegeben von der Website www.e-cesko.cz ist erlaubt und erwünscht. Wir glauben, dass die Verwendung des Inhalts macht allen Benützer Spass. Das Projekt E-CESKO.cz ist durch dank der Unterstützung Ministerium für regionale Entwicklung entstanden.