E-Česko

Travelling, Accommodation, Holiday, Free time

Bohemian, Moravian, Silesian

     
Today it is Úterý, 26. 10. 2021
Name-day Erik
Fulltext search

Section for searching:

Magazine Gulliver - Menu
Accommodation and catering

Apartment In Chapel
Magazine Gulliver

Previous page

Středozemí

Malta

 

Díky své centrální poloze - téměř stejné vzdálenosti mezi Sicílií a Tuniskem, měly během staletí Maltézské ostrovy příležitost "přivítat" mnohé návštěvníky

 

- každý z nich tu po sobě zanechal nějaké stopy.

Během historie, od starověku až do dnešních dnů, byla Malta zaplavována událostmi, jako byla válka Říma s Kartágem, křesťanů s nevěřícími, Napoleona s Brity, spojenců s fašistickými režimy, s oponenty ve studené válce. A bylo to právě na Maltě, kde se v prosinci roku 1989 setkali president Bush a ministr Gorbačov na summitu, který ukončil padesátiletý konflikt mezi světovými velmocemi. Dnešními "mírovými okupanty" jsou miliony turistů, kteří na naše pobřeží přilétají každý rok.

Obyvatelé středozemí jsou přímořským lidem - plavili se tímto blankytně modrým mořem, podél jeho pobřeží, za obchodem, aby dobývali, objevovali, konvertovali. Maltu obývají Féničané, Řekové, Maurové, Benátčané, Janované, Španělé a Francouzi. Mnozí se tu usadili a připojili ke komunitám, které zde nalezli. Jejich vliv můžete vidět ve stylu oblékání, rysech, řeči, zvycích a přesvědčení, které se mísí mezi obyvateli středozemí.
Malta je živoucí učebnicí dějepisu. Mísí se zde trochu Itálie, Španělska i Anglie a hodně z Blízkého východu. Může se pyšnit historií starší než egyptské pyramidy a nechat si ujít zdejší památky by byl téměř hřích. Malta, to je stále modrá obloha a úžasné moře, které je rájem pro potápěče, neboť zdejší vody patří k nejčistším na světě. Nabízí možnost zdokonalit se v cizích jazycích, stačí si vybrat z místních škol, které jsou vyhlášené. Malta Vám poskytne sluníčko, nádhernou přírodu, teplo, rušný noční život a nové zážitky. Je ideální pro všechny, kdo mají rádi aktivní dovolenou. Poznejte její krásu a určitě najdete důvod, proč se sem vracet....

Zdroj : malta-dovolená-info.cz


  Previous page

   


  Weather

  Wednesday 27.10.

  25°C
  12°C

  Thursday 28.10.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Others
  Survey

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  • Doporučení kamaráda
  26.9% (18568)

  • Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (13003)

  • Nabídka z reklamních letáků
  19% (13073)

  • Last minute
  18.1% (12448)

  • Prostřednictvím internetu
  17.2% (11859)

  Number of contender 68951

  Login

  Your login:

  Your password:


  News by e-mail

  Enter your e-mail for sending news from server E-Czechia.cz.


   

   

   

   

   

  Copying, publishing and spreading of this server www.e-cesko.cz is recommended and acceptable. We hope that users will enjoy using materials from server www.e-cesko.cz and they will spread this address further. Project E-CESKO.cz came in the existence thanks to the government grant of the Ministry of Regional Development of the Czech Republic.