E-Česko

Reisen, Unterkunft, Urlaub, Freizeit

Böhmen, Mähren, Schlesien

     
Heute ist Pátek, 19. 04. 2024
Namenstag Rostislav
Fulltext - Suchung

Sektion, wo suchen:

Magazin Gulliver - MenuMagazin Gulliver

Vorige Seite

Středozemí

Malta

 

Díky své centrální poloze - téměř stejné vzdálenosti mezi Sicílií a Tuniskem, měly během staletí Maltézské ostrovy příležitost "přivítat" mnohé návštěvníky

 

- každý z nich tu po sobě zanechal nějaké stopy.

Během historie, od starověku až do dnešních dnů, byla Malta zaplavována událostmi, jako byla válka Říma s Kartágem, křesťanů s nevěřícími, Napoleona s Brity, spojenců s fašistickými režimy, s oponenty ve studené válce. A bylo to právě na Maltě, kde se v prosinci roku 1989 setkali president Bush a ministr Gorbačov na summitu, který ukončil padesátiletý konflikt mezi světovými velmocemi. Dnešními "mírovými okupanty" jsou miliony turistů, kteří na naše pobřeží přilétají každý rok.

Obyvatelé středozemí jsou přímořským lidem - plavili se tímto blankytně modrým mořem, podél jeho pobřeží, za obchodem, aby dobývali, objevovali, konvertovali. Maltu obývají Féničané, Řekové, Maurové, Benátčané, Janované, Španělé a Francouzi. Mnozí se tu usadili a připojili ke komunitám, které zde nalezli. Jejich vliv můžete vidět ve stylu oblékání, rysech, řeči, zvycích a přesvědčení, které se mísí mezi obyvateli středozemí.
Malta je živoucí učebnicí dějepisu. Mísí se zde trochu Itálie, Španělska i Anglie a hodně z Blízkého východu. Může se pyšnit historií starší než egyptské pyramidy a nechat si ujít zdejší památky by byl téměř hřích. Malta, to je stále modrá obloha a úžasné moře, které je rájem pro potápěče, neboť zdejší vody patří k nejčistším na světě. Nabízí možnost zdokonalit se v cizích jazycích, stačí si vybrat z místních škol, které jsou vyhlášené. Malta Vám poskytne sluníčko, nádhernou přírodu, teplo, rušný noční život a nové zážitky. Je ideální pro všechny, kdo mají rádi aktivní dovolenou. Poznejte její krásu a určitě najdete důvod, proč se sem vracet....

Zdroj : malta-dovolená-info.cz


  Vorige Seite

   


  Wetter

  Samstag 20.04.

  25°C
  12°C

  Sonntag 21.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Andere
  Ankete

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  27% (19986)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.7% (13837)

  Nabídka z reklamních letáků
  18.9% (14002)

  Last minute
  18.1% (13382)

  Prostřednictvím internetu
  17.4% (12854)

  Zahl der Stimmen 74061

  Login

  Ihr Login:

  Ihr Passwort:


  News per E-mail

  Einlegen Ihre E-mail Adresse, um die Neuigkeiten vom E-CESKO.cz zu bekommen


   

   

   

   

   

  Kopieren, Publikation und Weitergegeben von der Website www.e-cesko.cz ist erlaubt und erwünscht. Wir glauben, dass die Verwendung des Inhalts macht allen Benützer Spass. Das Projekt E-CESKO.cz ist durch dank der Unterstützung Ministerium für regionale Entwicklung entstanden.