E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Středa, 16. 01. 2019
Svátek slaví Ctirad
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Ischia

Přeje zdraví i lásce

 

Ischia je stále zelený rajský ostrov v Neapolském zálivu okouzluje a také léčí své návštěvníky už několik staletí. Léčí se tu vše - od závažných revmatických chorob až po povadlou pleť.

 

Ač rozměry malý, nabízí ostrov kromě příjemných pláží i horské procházky po zalesněných úbočích místních nevysokých kopců nebo podél nesčetných vinic a olivových i piniových hájů.
Starobylá malá městečka, která jsou rovnoměrně rozeseta podél pobřeží i v horských úrodných sedlech, potěší oko příjemnou středomořskou architekturou, zpestřenou bohatými trsy pestrobarevných květin. A pokud patříte mezi milovníky historie, pak si nenechte ujít návštěvu Aragonského hradu, který se vypíná na skále nad přístavem.
Nahoru se dá vyjít i pěšky, ale pro ty pohodlnější byl přímo ve skále vytesán výtah. Celé dějiny ostrova a okolí pak krásně dokumentují vykopávky, soustředěné v mimořádně zdařilém Archeologickém muzeu v městečku Lago Ameneo. Je tu uchováno na 10 000 exponátů od prvního řeckého osídlení v roce 780 před naším letopočtem až do středověku a novověku.
Na nevelkém ostrově téměř kruhového tvaru (plocha cca 46 km²) neznají zimu a díky četným horkým pramenům zde sezóna nikdy nekončí. Velice členitý povrch ostrova je porostlý bujnou vegetací, která rozkvétá proměnlivě v každém ročním období.
Hlavní okružní komunikace spojuje šest správních obcí a zároveň turistických center ostrova, z nichž každé nabízí svoji specifickou zajímavost: původní architekturu domků a kostelů, termální prameny a koupele, městské promenády, zajímavá vyhlídková místa, botanické druhy či nevšední trasy. Všechna místa ležící na ostrovní obvodové komunikaci jsou velice lehce dostupná místními autobusy, které jezdí v krátkých intervalech stále dokola oběma směry.
Na ostrově není kus rovného místa ani na domek, proto také mnoho hotelů zajímavě vestavěných do svahů nabízí svým hostům terasovitě vrstvené pokoje s krásnými vyhlídkami do údolí nebo do stále zelených a kvetoucích zahrad. Tyto lázeňské domy vznikaly účelovými přestavbami z původních soukromých vil a paláců již od první poloviny 19. století. Nejkrásnější rozhled se nabízí z vrcholové kóty ostrova (Monte Epomeo, 787 m), který si ovšem musí každý vysloužit náročným pěším výstupem mezi vinicemi a tufovými skalisky s četnými jeskyněmi a bujnou vegetací.
Ostrované z Ischie umějí svým hostům zpříjemnit pobyt ochotou, vlídností, výborným servisem na plážích, v koupelích, v restauracích a obchodech, či nabídkou četných výletů po ostrově. Komunikace je možná ve všech světových jazycích, z nichž převládá němčina a angličtina.
Na Ischii přijíždějí návštěvníci opravdu z celého světa. Někteří zde hledají romantické místo pro svoji dovolenou, jiní ztracené zdraví. Mnozí z těch či oněch přijíždějí znovu a znovu, a právě tím udělují ostrovu tu nejvyšší známku kvality.

Zdroj : Campanatour


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Čtvrtek 17.01.

  25°C
  12°C

  Pátek 18.01.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  40.2% (1414)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  15.2% (534)

  Nabídka z reklamních letáků
  14.8% (519)

  Last minute
  15.7% (554)

  Prostřednictvím internetu
  14.1% (497)

  Celkem hlasů: 3518

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.