E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Úterý, 23. 10. 2018
Svátek slaví Teodor
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Itálie

Ostrov Capri

 

- je jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Tyrhénského moře. Dle pověsti zde pobývali mořské panny ? Sirény, které svým podmanivým zpěvem přilákali básníky a známé osobnosti

 

z celého světa. Již ve starověku byl oblíbeným místem pobytu císařů Augusta a Tibéria.
Ostrov administrativně patří ke Kampánii. Leží při jižní vstupní bráně do Neapolského zálivu. Rozloha 10,5km2. Počet obyvatel 12 000. Z Neapole jezdí vznášedla. Lodní spojení s městy Sorrento , Posiatano, Amalfi a s Ischií.
Hlavní město Capri, kam se dostaneme z lodního přístavu Marina Grande lanovkou. Centrem je malé náměstí La Piazza. Severovýchodně od Capri (asi 45 min. pěšky) jsou zříceniny vysoké terasovité stavby ? Tiberiovi vily. Na temeni blízkého předhoří stojí kaplička, odkud je nádherný výhled na moře. Od vily doprava ke skalní bráně Arco Nature a dále dolů k jeskyni Matromania. Z Capri vede široká vyhlídková silnice pro pěší k přístavu Marina Picola. Dalším městečkem je orientálně působící Anacapri s kostelem San Michele s majolikovou podlahou. Z Anacapri vede další lanovka k nejvyššímu vrcholu ostrova Monte Solaro (589 m). Velkým zážitkem je návštěva Modré jeskyně na severním pobřeží. Lze se sem dostat člunem nebo z Anacapri po Via Pagliaro. Otvor jeskyně je 1 m nad hladinou a při klidném moři mohou malé čluny vplout dovnitř. Jeskyně je 54 m dlouhá, 30 m široká a 15 m vysoká. Nejlepší modré osvětlení je za slunečního svitu mezi 11. a 13. hodinou. Za shlédnutí stojí i další jeskyně ? Bianca, Meravigliosa a Rossa.

Zdroj : OK tip


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Středa 24.10.

  25°C
  12°C

  Čtvrtek 25.10.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  40.7% (1313)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  15% (485)

  Nabídka z reklamních letáků
  14.9% (482)

  Last minute
  15.4% (497)

  Prostřednictvím internetu
  14% (451)

  Celkem hlasů: 3228

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.