E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Středa, 22. 05. 2019
Svátek slaví Emil
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Ubytování a stravování

Penzion RUDOLF
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Rhodos

Pohlednice z ostova Slunce

 

Největší ostrov řeckého souostroví Dodekanesos, které leží ve východním Středomoří, je Rhodos. Na délku měří 77 kilometrů a na šířku 35 a od turecké pevniny je vzdálen pouhých 20

 

kilometrů. Rhodos má statisticky téměř300 slunečných dnů v roce, a je proto nazýván Ostrovem Slunce.
Rhodos je opravdu ojedinělý ostrov. Právě zde stával jeden ze sedmi divů světa - Kolos rhodský , který byl postaven právě na počest boha Slunce - Hélia. Ten, kdo chce vidět krásný starobylý přístav v hlavním městě v neporušeném stavu, měl by si pospíšit. Rhodská vláda se totiž rozhodla, že nechá znovu Kolos rhodský postavit.
Už byla vypsána soutěž, a protože nikdo neví, jak vlastně původní socha vypadala, fantazii se meze nekladou. Starousedlíci se obávají, že v malebném přístavu s atmosférou minulých staletí bude nakonec stát jakási moderní příšernost - a tak neváhejte! Let na ostrov Rhodos trvá asi tři hodiny a vzhledem k poloze je tu krásné počasí až do půlky listopadu.
Rhodos je příjemný ostrov, který hravě za týden poznáte - půjčoven automobilů je dost, raději si však připlaťte, aby v půjčovném byla také stoprocentní pojistka. Místní řidiči jezdí velice temperamentně a pravidla silničního provozu jim moc neříkají. Určitě si zajeďte do hlavního města s nádherně rekonstruovaný mi hradbami a paláci z dob maltézských rytířů a také do městečka Líndos, kde je jedna z nejzachovalejších akropolí v celém Řecku.
Do Líndosu můžete jen pěšky - auto musíte nechat před vískou. Komu se nechce stoupat na vrcholek akropole po svých, může využít služeb místních oslařů. Oslíci stojí kolem tří eur a pohodlně i bezpečně a pomalu vás vyvezou až nahoru. Jízda je lehce dobrodružná a úsměvná, a v domácím videoarchivu vám přibude určitě nějaká perlička typu Neváhej a toč.
Městečko Líndos je považováno za jedno z nejkrásnějších v celém Řecku. Má svéráznou starobylou architekturu s ornamenty a jeho jednotný styl je zapříčiněn tím, že v roce 1610 bylo město zničeno zemětřesením a poté znovu v orientálně středomořském slohu postaveno bohatý mi námořními obchodníky. Stojí za to při procházce městem zajít i do některého z atrií, která jsou zdobena mozaikou černých a bílých oblázků, jimž se říká rhodská fajáns.

Zdroj : Moje noviny


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Čtvrtek 23.05.

  25°C
  12°C

  Pátek 24.05.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  39.4% (1599)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  15.7% (637)

  Nabídka z reklamních letáků
  14.8% (599)

  Last minute
  15.7% (639)

  Prostřednictvím internetu
  14.4% (585)

  Celkem hlasů: 4059

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.