E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Středa, 26. 06. 2019
Svátek slaví Adriana
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

03.11.2009

V ČR se bude podruhé hledat turistický ráj

- tématem je voda

 

Česká republika se letos podruhé zapojí do evropské soutěže EDEN (European Destination of Excellence), jejímž cílem je nalézt nejlepší turistický cíl

 

v rámci zadaného tématu. V nastávajícím ročníku se bude vše točit kolem vody . Soutěž začíná 9. listopadu, vítěz bude znám v dubnu. ČTK to dnes oznámil mluvčí agentury CzechTourism Filip Remenec.
"Letos se mohou přihlásit ty lokality, jejichž turistická nabídka je založena na přírodních vodních zdrojích," uvedl Remenec. Jako příklad dal vodní plochy, kde se provozují vodní sporty, šanci mají i lázně nebo zajímavé přírodní scenérie. Soutěž má zviditelnit především méně známá místa, takže základní podmínkou pro přihlášku je "relativně nízká návštěvnost".
Jak připomněla koordinátorka projektu Markéta Vogelová z CzechTourismu, ideální kandidát by měl brát maximální ohledy na ochranu životního prostředí a komunikovat s turisty "na úrovni". Podstatná je také dobrá spolupráce státní správy, podnikatelů a neziskových organizací. Právě poslední bod vyzdvihli porotci mimo jiné u minulého vítěze, kterým bylo České Švýcarsko.
Vítězi se dostane marketingové podpory ze strany Evropské komise a CzechTourismu. Pomoc obnáší například inzeráty v evropském tisku, distribuci informačních materiálů zdarma na veletrzích cestovního ruchu nebo natočení propagačního klipu. Národní vítězové tvoří celoevropskou spolupracující síť, kde si jednotliví členové vyměňují informace o udržitelném cestovním ruchu.
Do projektu EDEN, který komise vyhlašuje od roku 2006, je zapojena zhruba dvacítka evropských zemí.

Zdroj : ČTK

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Čtvrtek 27.06.

25°C
12°C

Pátek 28.06.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
39.4% (1620)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
15.7% (647)

Nabídka z reklamních letáků
14.7% (605)

Last minute
15.7% (646)

Prostřednictvím internetu
14.4% (592)

Celkem hlasů: 4110

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.