E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Úterý, 16. 07. 2019
Svátek slaví Luboš
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

08.10.2009

Projekt za statisíce eur láká turisty do přírodních zahrad

 

Česko-rakouský projekt chce přispět k tomu, aby se přírodní zahrady v ČR staly podobně jako v Dolním Rakousku

 

pevnou součástí cestovního ruchu.
Vytvoření sítě ukázkových zahrad a jejich propagace mezi veřejnost v jižních Čechách, na jižní Moravě a Vysočině - to je cíl česko-rakouského projektu Přírodní zahrady bez hranic, který byl letos v září zahájen v dolnorakouském Tullnu a potrvá do srpna roku 2012.
Rozpočet projektu je 709 tisíc eur a je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj a zemí Dolní Rakousko.
"V českých regionech by měla síť ukázkových přírodních zahrad přispět k regionálnímu a trvale udržitelnému zahradnímu turismu, se kterým mají v Rakousku již desetileté zkušenosti," říká Martina Petrová z Občanského sdružení Přírodní zahrada, hlavní koordinátorka projektu na české straně.
Přírodní zahrady se v Dolním Rakousku, kterých je tam 125, staly pevnou součástí cestovního ruchu a jsou oblíbeným výletním místem. V ČR by měly vzniknout tři vzorové zahrady - Zámecký park Maříž (plánovací akce se zapojením veřejnosti), Bylinková obec Mutišov u Slavonic (včetně realizace) a Veřejný park České Budějovice (plánovací akce se zapojením veřejnosti).
"Úprava Zámeckého parku v Maříži a veřejné zeleně v Českých Budějovicích na přírodní parky by byla velmi nákladná. Vzniknou pouze plány a doporučení českých a rakouských odborných poradců, jejich případné uskutečnění bude pak na majiteli. Pouze Bylinková obec Mutišov je rozsahem přijatelná akce a do rozpočtu projektu jsme tedy zahrnuli i její realizaci," vysvětluje Martina Petrová.
Tyto aktivity budou podpořeny zahradním poradenstvím na více místech včetně Českých Budějovic a Jindřichova Hradce. Předpokládá se rovněž udělení minimálně 60 plaket přírodních zahrad, z nichž by se alespoň 30 mělo zapojit do sítě ukázkových přírodních zahrad, přístupných veřejnosti.
"Projekt obsahuje také modul pro školy. Počítá se s odbornými akcemi pro učitele základních a mateřských škol, ale myslím si, že inspirovat se mohou i některé odborné střední školy, které Jihočeský kraj zřizuje," uvedla Jana Krejsová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu.
Do projektu se zapojily organizace "die Umweltberatung" (poradenská kancelář pro životní prostředí, která uskutečňuje akci "Natur im Garten" - Příroda v zahradě v Rakousku, jako hlavní partner na rakouské straně a české organizace Občanské sdružení Přírodní zahrada Jindřichův Hradec, ZO ČSOP Veronica Brno a o. p .s. Chaloupky Kněžice z Vysočiny.

Zdroj : iHned.cz

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Středa 17.07.

25°C
12°C

Čtvrtek 18.07.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
39.3% (1632)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
15.7% (653)

Nabídka z reklamních letáků
14.6% (606)

Last minute
15.8% (657)

Prostřednictvím internetu
14.5% (602)

Celkem hlasů: 4150

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.