E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Pondělí, 18. 11. 2019
Svátek slaví Romana
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

08.08.2007

V plánu je první lanovka v srdci Jeseníků

 

Brněnská společnost Infogold chce postavit první sedačkovou lanovku v srdci Jeseníků, vzdušnou čarou přibližně 15 kilometrů od nejvyšší jesenické hory Praděd.

 

Čtyřsedačková lanovka má přepravovat lyžaře i turisty mezi Václavovem u Bruntálu a Dolní Moravicí, kde Infogold spoluvlastní hotel Avalanche a plánuje tam i další investice do cestovního ruchu. Lanovka by se měla začít stavět co nejdříve, její provoz chce firma podle svého záměru zveřejněného v databázi EIA zahájit ještě do konce roku.
Podle záměru nebude oblast dopravně přetížena. "Turisté budou využívat záchytné parkoviště, které bylo postaveno v roce 2000 a od té doby nenašlo praktické využití," uvádí se v textu oznámení.
Vybudováním lanovky zvýší Infogold atraktivitu území, kde již stojí jeho hotel pro 150 lidí. Do budoucna také počítá s vybudováním veřejné komunikace, stezky pro turisty a dalšího velkého hřiště. Díky plánu na výstavbu pěti dřevěných srubů by se kapacita hotelu měla zvýšit o dalších 40 lidí.
Zájem o investice do lanovky a dalšího rozšiřování hotelu je signálem o rozvoji cestovního ruchu v bruntálské části Jeseníků, která byla dosud kvůli špatné infrastruktuře, nízké kvalitě hotelů a nedostatku volnočasových nabídek pro turisty považována za nejzaostalejší část Jeseníků. K rozmachu regionu přispělo otevřenější podnikání státních lázní v Karlově Studánce, společná nabídka vlekařů v Malé Morávce - Karlově i aktivity menších podnikatelů a občanských sdružení, jež se snaží do oblasti přilákat turisty.

Zdroj : ČTK

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Úterý 19.11.

25°C
12°C

Středa 20.11.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
22.1% (13249)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
20.1% (12031)

Nabídka z reklamních letáků
20.3% (12191)

Last minute
19.3% (11596)

Prostřednictvím internetu
18.1% (10862)

Celkem hlasů: 59929

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.