E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Středa, 20. 11. 2019
Svátek slaví Nikola
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

30.07.2007

Muzeum v Plzni nabídne repliky koster dinosaurů z Patagonie

 

Repliky koster dinosaurů, které se našly v jihoargentinské Patagonii, vystaví jako první muzeum v Evropě Západočeské muzeum v Plzni.

 

Na ploše 412 metrů čtverečních bude od příštího týdne po dobu tří měsíců k vidění 12 modelů. Největší je kostra gigantosaura dlouhá 16 metrů a vysoká tři metry. Řekla to mluvčí muzea Romana Němečková.
Dinosaury z Patagonie vytvořilo argentinské Muzeum paleontologie. Výstavu tvoří 12 replik původních koster zvířat žijících v období druhohor, doplněných zmenšeným modelem každého zvířete v jeho předpokládané podobě. Největší a nejimpozantnější kostrou výstavy je gigantosaurus. "Tento druh bude také hlavní postavou 3D filmu, jenž je součástí výstavy," dodala Němečková.
Instalace unikátní expozice trvala týden. Do Plzně přijel celý tým odborníků z argentinského muzea. V Evropě se zatím výstava objevila jen ve velkých nákupních střediscích. "Naše muzeum je prvním evropským muzeem, které hostí tento ojedinělý projekt," dodala mluvčí.
Výstava je instalovaná v přízemí budovy a veřejnosti bude přístupná od 3. srpna do 31. října. Do Plzně se ji podařilo získat díky vedoucímu paleontologického oddělení muzea Josefu Pšeničkovi, který působí na mezinárodním poli a je s kolegy ze zahraničí v kontaktu.

Zdroj : ČTK

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Čtvrtek 21.11.

25°C
12°C

Pátek 22.11.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

• Doporučení kamaráda
22.1% (13252)

• Sezónní katalog cestovních kanceláří
20.1% (12032)

• Nabídka z reklamních letáků
20.3% (12191)

• Last minute
19.3% (11596)

• Prostřednictvím internetu
18.1% (10863)

Celkem hlasů: 59934

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.