E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Středa, 13. 11. 2019
Svátek slaví Tibor
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

16.07.2007

Lanovka ve Skiareálu Lipno vozí pěší i cyklisty

 

Na vrchol hory Kramolín ve Skiareálu Lipno dnes vozí pěší i cyklisty lanová dráha Lipno Express.

 

Zájemcům zkrátí cestu do turisticky atraktivních míst. Po celé prázdniny bude jezdit každou neděli, úterý a čtvrtek, řekla dnes ČTK Darie Šašková z lipenského infocentra.
Pro pěší turisty je výhodné, že lanovka navazuje na širokou síť turistických stezek, z nichž je nejznámější Alpská vyhlídka. Výstupní stanice je také vstupní branou do Bikeareálu Lipno, který je určen pro milovníky jízdy na horském kole. "Cesta lanovkou bude zajímavým zpestřením prázdnin také pro rodiny, protože nabízí okružní výlet s nádherným pohledem na Šumavu a Lipenské jezero. Ten trvá půl hodiny, délka trasy je 3,6 kilometru," uvedl Martin Řezáč ze společnosti Lipno Servis, která dráhu provozuje.
Lanovka jezdí třikrát týdně v 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 a 17:30. Nástupní stanice je ve Skiareálu Lipno, konečná na vrcholu hory Kramolín a vratná stanice v Březovicích. Parkovat lze zdarma přímo u nástupní stanice.
V jihočeské části Šumavy je dnes ještě v provozu také jednosedačková lanová dráha v lyžařském areálu Zadov na Šumavě, která přiblíží turisty i cyklisty k atraktivním trasám z Churáňova. Mohou se odtud vydat na Zlatou studnu, Horskou Kvildu, Filipovu huť, anebo druhou stranou na Pláně, Nové Hutě k Borovým Ladám. O prázdninách jezdí tato lanovka denně od 09:00 do 16:00 každou celou hodinu. V nadcházejícím týdnu od 16. do 22. července však nepojede, protože se na Zadově koná mistrovství republiky v jízdě na horských kolech.

Zdroj : ČTK

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Čtvrtek 14.11.

25°C
12°C

Pátek 15.11.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
22.1% (13227)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
20.1% (12013)

Nabídka z reklamních letáků
20.4% (12185)

Last minute
19.3% (11579)

Prostřednictvím internetu
18.1% (10850)

Celkem hlasů: 59854

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.