Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko
14.01.2007
Na domácí trh cestovního ruchu vstoupí síť 25 turistických areálů se sjednocenou nabídkou sportů a aktivního trávení volného času. |
V každém z nich mají návštěvníci kromě ubytování a stravování také možnost vypůjčit si veškeré sportovní vybavení, začátečníkům navíc se vším poradí kvalifikovaní lektoři. Na mezinárodních veletrzích cestovního ruchu Go a Regiontour v Brně to řekla manažerka projektu Renata Šedová.
Cílem projektu Aktivní turistika je nabídnout ucelenou nabídku netradiční dovolené pro rodiny s dětmi nebo party mladých lidí, uvedla. Areály fungují již nyní, naplno ale projekt začne v květnu před začátkem turistické sezony.
"Naší ambicí je, aby se značka Aktivní dovolená zapsala do povědomí veřejnosti podobně jako značka Biopotraviny. Aby návštěvníci našich center věděli, že v každém z nich na ně čeká záruka určitého standardu služeb," řekla Šedová. Vedle tradiční pěší turistiky nabízejí areály trasy pro cykloturistiku, sjíždění řek, potápění, horolezectví, slaňování nebo zimní sporty. V řadě z nich si mohou návštěvníci také vyjet na koni, zahrát petanque, zastřílet z luku nebo zajezdit na kolečkových bruslích.
Pětadvacítka středisek po celé ČR by se měla v budoucnu nadále rozšiřovat. Základní podmínkou účasti v projektu je možnost alespoň nějakého ubytování a stravování. Areál by měl mít také půjčovnu potřebného sportovního vybavení a kvalifikované lektory, kteří pomůžou a poradí začátečníkům, dodala Šedová.
Návštěvníci si tak podle ní mohou vyzkoušet aktivity, na které by si sami netroufli, nebo na které nechtějí kupovat drahé vybavení. Každý z programů se dá upravit na míru konkrétním požadavkům, nebo podřídit aktuálnímu počasí.
Pro sportovní a turistické nadšence připravili organizátoři projektu motivační soutěž Český bobr. "Každý, kdo v průběhu jednoho roku navštíví alespoň sedm z 25 areálů v síti Aktivní turistiky a v každém z nich absolvuje jiný z celkem sedmi druhů zážitkových programů - cyklo, voda, lano, lyže, koně, hry, gurmán - bude zařazen do losování o ceny," řekla druhá z organizátorek Jana Staňková.
Realizátorem projektu Aktivní turistika je region Orlicko - Třebovsko z Pardubického kraje, které na něj získalo dotaci 15,4 milionu korun z evropských fondů. Po skončení úvodní fáze, která vyvrcholí začátkem letní turistické sezony Dnem aktivní turistiky, by měl záštitu nad projektem převzít jiný subjekt. "Mohl by to být například jeden z partnerů projektu, Klub českých turistů nebo agentura CzechTourism," řekla Šedová, která se v současné době snaží o zařazení sítě areálů Aktivní turistiky do katalogů českých cestovních kanceláří a agentur.
Podrobný přehled všech areálů a jejich nabídek ubytování, stravování a sportovních aktivit jsou k dispozici na internetové adrese www.aktivni-turistika.cz.
Autor: ČTK
Čtvrtek 16.01. |
|
25°C |
|
Pátek 17.01. |
|
23°C |
Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?
•
Doporučení kamaráda
26% (22972)
•
Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.9% (16744)
•
Nabídka z reklamních letáků
19% (16834)
•
Last minute
18.4% (16254)
•
Prostřednictvím internetu
17.8% (15715)
Celkem hlasů: 88519
Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver
Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.