E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Středa, 14. 11. 2018
Svátek slaví Sáva
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

23.11.2006

Zlínsko

Přes padesát kulturních a turistických cílů bude mít nové, evropské značení

 

Padesát tři kulturních a turistických cílů ve Zlínském kraji bude označeno podle evropských standardů, a to takzvanými hnědými tabulemi používanými v celé Evropě. Ty budou umístěny na silnicích

 

a budou návštěvníky kraje směrovat k jednotlivým vybraným objektům a cílům. Shodli se na tom účastníci jednání v rámci projektu Vypracování projektové dokumentace na značení kulturních a turistických cílů ve Zlínském kraji.
?Předmětem projektu, který realizoval Zlínský kraj, je vypracovaný návrh, který bude řešit navedení motoristů k vybraným kulturním a turistickým cílům. Ty budou označeny jednotným způsobem na standardní evropské úrovni pomocí hnědých dopravních značek. Díky tomu dojde nejen k lepší informovanosti návštěvníků Zlínského kraje, ale i jeho obyvatel,? řekl radní pro cestovní ruch Jindřich Ondruš.
Vypracování projektové dokumentace na značení kulturních a turistických cílů ve Zlínském kraji inicioval a spolufinancoval kraj za přispění Evropské unie prostřednictvím Iniciativy Společenství INTERREG IIIA ČR ? SR. Z celkových nákladů ve výši 739 tisíc hradila 75 % EU, 5 % přispěl státní rozpočet a 20 % zaplatil Zlínský kraj.
Hnědé tabule navigující návštěvníky ke kulturním a turistickým cílům by se na silnicích Zlínského kraje měly objevit v roce 2008. Na jejich realizaci bude kraj žádat o dotace z Evropské unie. Do budoucna se rovněž počítá s rozšířením počtu značených kulturních a turistických cílů.
V zájmu zajištění celkové jednotnosti značení kulturních cílů na území celé republiky byl pro tyto účely vypracován a schválen ministerstvem dopravy metodický pokyn ?Označování kulturních a turistických cílů na dálnicích a silnicích (KTZ) 2006.? Součástí tohoto dokumentu je také závazný seznam vybraných kulturních a turistických cílů, které se mohou označit.

Zdroj : info-cestování

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Čtvrtek 15.11.

25°C
12°C

Pátek 16.11.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

• Doporučení kamaráda
40.5% (1358)

• Sezónní katalog cestovních kanceláří
15% (502)

• Nabídka z reklamních letáků
14.9% (500)

• Last minute
15.5% (520)

• Prostřednictvím internetu
14.1% (471)

Celkem hlasů: 3351

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.