E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Čtvrtek, 22. 08. 2019
Svátek slaví Bohuslav
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

20.08.2005

Vyškov

Vyškov chystá dinopark

 

Ve Vyškově by měl do příštího května vzniknout unikátní dinopark se sochami 30 druhohorních dinosaurů v životní velikosti. Některé budou dokonce částečně pohyblivé. Park vznikne

 

v areálu zaniklého koupaliště ve vyškovské čtvrti Marchanice. Stane se jediným zařízením svého druhu na Moravě.
"Přeměna koupaliště na druhohorní park přijde na asi 15 milionů korun," řekl dnes ČTK mluvčí vyškovského zooparku Petr Bláha. Dinopark vytvoří jistá soukromá firma, která již vytvořila několik podobných zařízení. Na projektu se spolupodílí zoopark. Zařízení budou od sebe vzdálena 2,5 kilometru. Mezi dinoparkem a zooparkem by měl vozit návštěvníky ekologický vláček.
Zařízení nabídne milovníkům Jurského parku mnohem více než jen procházku mezi obrovskými brontosaury, dravými tyranosaury či stegosaury s mohutnými ostny na hřbetu a ocase. Návštěvníci budou také moci usednout do kina s trojrozměrnou projekcí a podívat se, jak svět dinosaurů kdysi vypadal doslova se vším všudy.
"Bude tam i hřiště pro děti, které si budou moci zahrát na archeology," uvedl Bláha. Dinopark by měl otevřít své brány v květnu 2006. Kromě zábavy může být využíván k výuce přírodovědy.
Moravané, kteří chtějí nyní navštívit některý z dinoparků, musí zatím zamířit do Plzně či Bratislavy. Představitelé zooparku očekávají, že vyškovský dinopark nebude lákat jen milovníky druhohor z Moravy, ale i cizince. Město totiž leží na hlavním a velmi frekventovaném tahu mezi Rakouskem a Polskem.

Zdroj : České noviny

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Pátek 23.08.

25°C
12°C

Sobota 24.08.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

• Doporučení kamaráda
35.8% (2581)

• Sezónní katalog cestovních kanceláří
20.8% (1500)

• Nabídka z reklamních letáků
20.5% (1475)

• Last minute
13.3% (959)

• Prostřednictvím internetu
9.6% (694)

Celkem hlasů: 7209

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.